STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
To przede wszystkim leczenie różnego rodzaju ubytków próchnicowych i niepróchnicowych. W naszych gabinetach odbudowujemy najmniejsze uszczerbki stosując proste wypełnienia,  zajmujemy się również pełną odbudową zębów.  Wypełnienia stosowane w naszych gabinetach są najwyższej jakości i zapewniają pełen komfort oraz estetykę. Materiały, których używamy nie różnią się wizualnie od naturalnej tkanki zęba. Wypełnienia na włóknach szklanych oraz plomby możemy zastąpić inlay’ami i olany’ami, które wykonywane są w laboratoriach dentystycznych i zapewniają długotrwały efekt estetyczny.

 

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA
W naszych gabinetach zależy nam, aby pacjenci mieli nie tylko zdrowe, ale i piękne zęby. Przywracamy naturalną linię uśmiechu. w projektowaniu uśmiechu bierzemy pod uwagę cechy twarzy jak jej wysokość, kształt, profil, a także pieć i_wiek pacjenta. Doskonałą estetykę uzyskujemy m.in dzięki uzupełnieniom pełnoceramicznym - licówki i korony. Stomatologia estetyczna obejmuje również zabiegi wybielania zębów oraz usuwania złogów nazębnych (kamień,osad). Podczas wybielania stosujemy materiały najwyższej jakości - system Beyond.

 

 

 


 

PROTETYKA
To dział stomatologii zajmujący się odbudową utraconych zębów przy pomocy protez ruchomych lub stałych.

Wykonujemy uzupełnienia stałe:

 • korony i mosty  (na stali, złocie, tlenku cyrkonu i tlenku glinu) licowane porcelaną
 • licówki i korony pełnoceramiczne
 • inlay, onlay ( ceramika prasowana, złoto, kompozyt)
 • kompozytowe i ceramiczne mosty klejone

oraz uzupełnienia ruchome:

 • protezy akrylowe i nylonowe
 • protezy szkieletowe ( klamrowe i ataczmentach )
 • protezy overdenture oparte na zębach własnych pacjenta, jak i implantach

Współpracujemy z najlepszymi technikami i laboratoriami w Polsce pracujacymi w systemie CAD/CAM

 


 

IMPLANTOPROTETYKA
Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków zębów od pojedynczych do całkowitego bezzębia. Uzupełnienie braków uzyskujemy poprzez wszczepianie implantów w bezzębny wyrostek kostny i odbudowę na nich zębów za pomocą koron, mostów, protez.Obecnie jest to najlepsza metoda,która zapewnia m.in. doskonałą funkcjonalność oraz estetykę, eliminuje dyskomfort jaki pacjent odczuwa w czasie użytkowania protez ruchomych i nie wymusza konieczności szlifowania zębów sąsiednich. W gabinetach stosujemy system ASTRA TECH, jeden z najlepszych i najszybciej rozwijających się systemów na świecie.Firma Astra Tech jest jednym z pionierów wprowadzania szczelnego stożkowego połączenia implant-abutment. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu implantologii poparte licznymi badaniami i_publikacjami na całym świecie. Należy też do jednych z najstarszych firm zajmujących się kompleksowo i z sukcesem dziedziną implantologii. Prawie nie ma żadnych barier aby uzupełnić zęby za pomocą implantów.

 

Implantoprotetykę można podzielić na dwa etapy: chirurgiczny i protetyczny. Zwykle oddziela je okres od 2 do 8 miesięcy a czasami stanowią jedną całość.
Etap chirurgiczny to: wstawienie implantu ("śruby"), który stanowi korzeń zęba. Do tego etapu zaliczamy zabiegi odbudowujące kość w przypadku jej utraty, zabiegi sinus-lift, czyli podnoszenie zatok szczękowych,zabiegi przeszczepu tkanek miękkich i twardych. Dzięki nim implanty mogą być wszczepiane u większości pacjentów.
Etap protetyczny to: odbudowa korony lub koron zębów oraz wykonywanie pełnych rekonstrukcji protetycznych opartych na implantach.

 

 

 


 

 ENDODONCJA

W naszym gabinecie leczenie kanałowe zajmuje szczególne miejsce. W myśl filozofii całego zespołu walczymy o każdy ząb. Z tego powodu podejmujemy się najtrudniejszych przypadków.

Pomaga nam w tym najnowoczesniejszy sprzęt taki jak mikroskopy, tomografia komputerowa CBCT ujawniająca skomplikowaną anatomię zęba. Dzięki temu precyzyjnie bez szkody dla zęba potrafimy odnaleźć wszystkie kanały. Dodatkowo nasi lekarze uczestniczą w licznych kongresach i kursach endodontycznych. Wszystkie zabiegi wykonujemy pod kontrolą mikroskopu co skutecznie zwiększa szanse na utrzymanie zęba w jamie ustnej przez wiele lat. Kanały opracowujemy przy użyciu narzędzi obrotowych ProToper, następnie wypełniamy je na ciepło metodą pionowej kondensacji (system B&L). Stosujemy izolację pola zabiegowego przy użyciu koferdamu.

Leczenie w Dental Clinic jest zgodne z najnowszymi światowymi procedurami.

Zabiegi wykonywane w gabinecie:

 • pierwotne leczenie kanałów

 • wtórne leczenie kanałów

 • usuwanie złamanych narzędzi

 • usuwanie wkładów z włókna szklanego

 • usuwanie wkładów metalowych

 • zamykanie perforacji

 • pokonywanie stopni w kanale

 • udrażnianie zablokowanych kanałów

 • leczenie trudnych przypadków

 

  

 

 


 

PROFILAKTYKA
W naszych gabinetach zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę i higienę jamy ustnej. Nasze działania obejmują szereg zabiegów higienicznych:

 • usuwanie kamienia i osadu nazębnego (naddziąsłowego - scaling, oraz poddziąsłowego - kiretaż)
 • instruktaż szczotkowania zębów i masażu dziąseł
 • indywidualny dobór szczotek, past, nici dentystycznych oraz płukanek
 • profilaktykę fluorkową
 • impregnację zębów mlecznych
 • uszczelnianie bruzd w zębach stałych
 • znoszenie nadwrażliwości zębów

W trosce o naszych pacjentów zapraszamy ich na wizyty kontrolne co 6 miesięcy.

 


 

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA
Wykonywana wyłącznie przez specjalistów z tej dziedziny. Chirurgia w naszych gabinetach obejmuje usuwanie zębów, resekcje zębów jedno i wielokorzeniowych, usuwanie torbieli zębopochodnych, przygotowanie jamy ustnej i zębodołów do leczenia protetycznego i implantoprotetycznego, usuwanie zębów zatrzymanych i_zębów mądrości, przygotowanie do leczenia ortodontycznego, mini implanty. Zabiegi wykonywane są przez specjalistów z dziedziny chirurgii stomatologicznej.

 


 

ORTODONCJA

To dziedzina stomatologii, która dotyczy profilaktyki i leczenia wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Wady zgryzu mogą zakłócać estetykę twarzy, mogą być przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Ponadto wada zgryzu może prowadzić do nieprawidłowego ścierania zębów, utrudnień w_czynności żucia, przeciążeń przyzębia oraz zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych.

Estetyka leczenia ortodontycznego jest atrakcyjnie wyglądający uśmiech oraz prosto ustawione zęby. Możliwości szerokiego uśmiechania się bez kompleksów, daje komfort i poczucie pewności siebie.

Leczeniem ortodontycznym w naszej klinice zajmuje się Doktor Maciej stosując aparaty stałe z wykorzystaniem zamków H4 firmy OrthoClassic.

Jest to innowacyjny system zamków samoligaturujących, które zapewniają optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły, co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów i przyspiesza proces leczenia.

Jesteśmy autoryzowanym gabinetem aparatów Clear Aligner, którymi w formie przezroczystych nakładek prostujemy zęby nie powodując u pacjętów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem aparatów klejomych do zębów. Mozna je łatwo zdejmowac do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie proste. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrepowania moga się śmiać i rozmawiać.

 


 

ZNIECZULENIA
Wszystkie zabiegi, dla pełnego komfortu pacjenta, są wykonywane w znieczuleniu. W naszych gabinetach są dostępne specjalne znieczulenia dla alergików oraz kobiet w ciąży. Mamy również gaz rozweselający, który jest polecany przede wszystkim osobom odczuwającym strach przed zabiegami, a także dzieciom od 6 roku życia. Znieczulenia wykonujemy również przy użyciu aparatu The Wand.

 

 

 


 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
Dbamy także o zdrowy i piękny uśmiech naszych najmłodszych pacjentów. W specjalnie wyposażonym, przyjaznym gabinecie dzieci nie będą czuć dyskomfortu ani_strachu. Zabiegi wykonywane są przez stomatologów w serdecznej atmosferze. Przed wykonaniem pierwszego inwazyjnego zabiegu proponujemy rodzicom wstępne, adaptacyjne wizyty, w czasie których dziecko będzie mogło oswoić się z gabinetem oraz lekarzem.
Dzieciom, które wyjątkowo boją się dentysty, oferujemy sedację gazem rozweselającym.
Najmłodszym pacjentom proponujemy usługi specjalne jak wybór koloru plomby. Każdy mały pacjent po wizycie otrzymuje od nas drobiazg.
 


 

PRACOWNIA RADIOLOGICZNA

                    ORAZ

TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ 3D
Podczas wizyty u stomatologa aby wykryć przyczynę problemów z uzębieniem potrzebne jest zrobienie dobrego zdjęcia RTG.. Pozwala ono na postawienie dokładnej diagnozy.

W związku z powyższym pracownia radiologiczna NASZEJ KLINIKI została wyposażona w nowoczesny cyfrowy aparat CARESTREAM CS 8100 3D. Dzięki ,któremu nasi lekarze precyzyjnie planują skomplikowane zabiegi stomatologiczne.

Obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych zdjęć rentgenowskich jest CBCT ,które może zlecić lekarz w celu zobrazowania stanu uzębienia w 3D . Takie badanie jest najbardziej dokładne, ponieważ niepokojące zmiany ,szczególnie w kanałach zębów są przy zwykłych,dwuwymiarowych zdjęciach niezauważalne ze względu na nakładanie się na nim na siebie warstw. Innym znaczącym zastosowaniem 3D jest implantologia ,gdyż pozwala ono lekarzowi precyzyjnie ocenić stan kości a ponadto zaplanować miejsca wszczepienia długości oraz średnicy implantów.

 

 

 

 

 

 

Ponadto wykonujemy:

 • zdjęcia pantomograficzne - obejmujące całe uzębienie a także kości szczęki i żuchwy, zatok oraz stawy skroniowo -żuchwowe, dzięki niemu możliwe jest zdiagnozowanie ogólnego stanu zębów z jednoczesnym wykryciem urazów , wad rozwojowych a nawet nowotworów.

 • zdjęcie cefalometryczne- obrazuje całą czaszkę ,dzięki czemu znajduje zastosowanie w ortodoncji

 • zdjęcie zębowe i RVG -wykorzystywane przy diagnozowaniu problemu z pojedynczym zębem

 • zdjęcie zgryzowo-skrzydłowe -by wykryć próchnicę na powierzchniach stycznych oraz zgryzowych zębów