Trzecie zęby same nie wyrosną. Same nie, ale dzięki zastosowaniu najnowszych technologii piękny uśmiech może zagościć na twarzy każdej osoby. Takie możliwości dają implanty, które od 20 lat wszczepiane są w klinice Ewy Radziejewskiej. Doświadczony zespół specjalistów zajmuje się nawet najtrudniejszymi przypadkami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stosowane są implanty światowych firm, w różnym przedziale cenowym.
 

 

Dlaczego implanty?
     Implanty to coraz bardziej popularna metoda na idealne rozwiązanie problemów dla osób z jednym lub więcej brakującymi zębami, nawet w przypadku bezzębia. Implanty wyglądają, zapewniają odczucia i funkcjonują jak prawdziwe zęby. Eliminują niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami. Pomagają zapewnić atrakcyjny i estetyczny rezultat, a także zachować kształt twarzy. Nie trzeba szlifować zdrowych sąsiednich zębów w celu stosowania podpory dla nowych zębów. Pacjent może jeść, rozmawiać i uśmiechać się bez obaw.
     - Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w stosowaniu implantów. Warto jednak zauważyć, że na świecie istnieje ponad 200 systemów implantologicznych , a moja klinika używa jednego z najnowocześniejszych, przebadanych klinicznie i laboratoryjnie. To szwedzki system Astra Tech, który zapewnia skuteczność – mówi Ewa Radziejewska, właścicielka Dental Clinic przy Grobli Świętego Jerzego w Elblągu.
     Wszczepiania wykonanych z tytanu implantów nie trzeba się bać. Podczas pierwszej wizyty w klinice każdy pacjent korzysta z konsultacji lekarskiej. Dokonuje się szczegółowego badania dentystycznego oraz wykonuje badania rentgenowskie 3D i panoramiczne ( możliwość zrobienia na miejscu), na podstawie których określamy, jaka powinna być długość i szerokość implantów, ich rozmieszczenie i możliwe rozwiązania protetyczne. Najkrótsze implanty mają zaledwie 6 mm długości ( Astra Tech), możemy je umieszczać nawet przy dużych zanikach kości. 
     Podczas drugiej wizyty pacjent trafia w ręce chirurga Zbigniewa Radziejewskiego, implantologa z 17-letnim doświadczeniem. - W większości przypadków możliwe jest usunięcie zęba, założenie implantu dentystycznego i odbudowa wyrostka kostnego z użyciem biomateriałów renomowanej firmy szwajcarskiej ( wieloletnie badania potwierdzające skuteczność ) podczas jednej wizyty. Przy braku pojedynczego zęba cały zabieg nie trwa dłużej niż godzinę – dodaje Ewa Radziejewska. 
     Okres gojenia trwa od 2 do 8 miesięcy. Po tym czasie pacjent ponownie odwiedza klinikę. - Przystępujemy do prac protetycznych: wykonania koron, mostów lub protez opartych na implantach. Klinika współpracuje z pracowniami protetycznymi m.in. z Trójmiasta i Warszawy. W szczególnie skomplikowanych przypadkach technik dentystyczny przyjeżdża do kliniki, celem indywidualnej pracy z pacjentem – wyjaśnia Ewa Radziejewska.
     Zabiegi związane z wszczepieniem implantów są bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Na życzenie pacjentów istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu z anestezjologiem (sedacja, narkoza). Każdy etap pracy wykonywany jest przez specjalistę z określonej dziedziny (chirurg implantolog, lekarz protetyk, technik dentystyczny). - Pacjent jest pod opieką profesjonalistów, którzy korzystają z najlepszych materiałów, urządzeń i technologii – dodaje Ewa Radziejewska . 
     

Ile kosztuje taki zabieg? 
     - Cena uzależniona jest od zastosowanego systemu. Implant Astra Tech jest najdroższym systemem stosowanym w mojej klinice, oferujemy również systemy tańsze. Nieodzowna dla długotrwałego zachowania w zdrowiu Twoich nowych zębów jest higiena i pielęgnacja uzupełnień. Pamiętaj - kontynuuj rutynowe wizyty u dentysty, dbaj o zęby osadzone na implantach, szczotkując je, używaj nici dentystycznej, tak jak przy normalnych zębach, przestrzegaj dokładnie zaleceń stomatologa – podkreśla Ewa Radziejewska.

 


     

zęby, licówki, wybielanie